Nauczyciele na szkoleniu w Sewilli

Od listopada ubiegłego roku realizowany jest w naszej szkole projekt „Więcej TIK, bardziej w Europie – przyszłość nauczycieli w nowoczesnej polskiej szkole". Jego realizacja ma na celu zastosowanie w codziennej pracy nauczycieli technologii informacyjno - komunikacyjnych.

W dniach 21-25 sierpnia 2017 grupa 8 nauczycieli z naszej szkoły wzięła udział kursie: „ICT: Learning by Doing”, który miał miejsce w Sewilli w Hiszpanii, a jego organizatorem był Euromind Projects SL (iDevelop Teacher Training Department). Było to już trzecie szkolenie zagraniczne kadry pedagogicznej ujęte w planie realizacji w/w projektu. Celem tego kursu było poznanie przez uczestników nowoczesnych narzędzi interaktywnych, które pozwolą nauczycielom na realizację ciekawych lekcji w oparciu o prezentacje on-line, interaktywne gry i quizy, narzędzia audio oraz programy graficzne. Bardzo bogaty program kursu obejmował m.in. pracę z takimi programami jak np.: Evernote, Symbaloo, BeFunky, PicCollage, Vibby, Kizoa, PowToon, Glogster, ClassDojo, Edmodo, Kahoot, Socrative i wiele innych.

W wolnym czasie nauczyciele mogli też poznać atrakcje turystyczne Sewilli, spróbować specjałów kuchni andaluzyjskiej oraz uczestniczyć w pokazach tańca flamenco.

Kurs przeprowadzono w międzynarodowym gronie, a językiem kursu był język angielski, tak więc uczestnicy mieli również okazję do podniesienia swoich kwalifikacji językowych i interkulturowych.

Udział w kursie umożliwił także nawiązanie kontaktów, które w przyszłości będą stanowić podstawę kolejnych międzynarodowych projektów, również z udziałem uczniów.

Wiedza, doświadczenie i umiejętności zdobyte w trakcie kursu przyczynią się do poprawy jakości usług świadczonych przez naszą szkołę oraz poszerzą jej wymiar europejski.B. Adamaszek, M. Kopeć


Więcej na temat projektu: tutaj