Po raz czwarty gościliśmy w naszej szkole podopiecznych i ich rodziców ze Stowarzyszenia „Wielkie Serce” w Bielsku-Białej. Tym razem w andrzejkowy wieczór – pełen czarów i wróżb – wolontariusze z ZSTiL i ich opiekunowie spotkali się z dziećmi z Zespołem Downa wraz z ich opiekunami . Tak jak tradycja andrzejkowa każe, był to czas wspólnej zabawy, wróżenia z wosku, i rozmów. Dla dzieci i ich opiekunów były przygotowane także różne konkurencje.

Wszyscy chętni brali w nich udział, tym bardziej, że na uczestników czekały atrakcyjne nagrody. Wolontariusze zorganizowali kącik „Zgaduj – zgadula”, gdzie trzeba było wykazać się inwencją i pomysłowością. W kąciku „Wesoła kanapka” powstawały fantastyczne, kolorowe przekąski. Natomiast w kąciku „W krainie wróżb i czarów” przenosiliśmy się w przyszłość usiłując odgadnąć nasze losy. Były także zabawy ruchowe. Tym zmaganiom towarzyszył dobry humor, duch zdrowej rywalizacji między rodzinami i wiele śmiesznych sytuacji.

Wspólnie spędzony czas zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem i zaproszeniem na kolejne wspólne spotkanie już w roku 2016.

Wszystkim wolontariuszom oraz ich opiekunom – p.Marii Binda, p.Barbarze Kopeć i p.Anicie Plucińskiej –Kukucz z serca dziękujemy za zaangażowanie i wspaniałą atmosferę i już zapraszamy na kolejne nasze imprezy wolontaryjne.


Opiekunowie Sz.K.Wolontariatu:
A.Kosmaty, T.Szczerbowska