BAL PRZEBIERAŃCÓW - 2017


W dniu 17.02.2017 Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało po raz trzeci bal karnawałowy dla dzieci z Zespołem Downa i ich rodzin ze Stowarzyszenia ‘’Wielkie Serce’’ z Bielska-Białej. Było przede wszystkim wesoło i karnawałowo – zarówno dzieci jak i dorośli dobrze się bawili, w rytm muzycznych przebojów. Wolontariusze z klasy 1Tz zaprezentowali, wcześniej przygotowane układy taneczne tzw. „belgijkę” i „chocolat”. Zwłaszcza ostatni taniec spodobał się uczestnikom balu, którzy chętnie przyłączyli się do niego. Nie zabrakło także konkursów, wspólnych zabaw i pląsów w rytm dyskotekowych przebojów.

Warto również wspomnieć, że nasi wolontariusze ,aby lepiej zrozumieć potrzeby dzieci z Zespołem Downa, odbyli warsztaty, które poprowadziła pani prezes stowarzyszenia – p. Małgorzata Martyniak. Uczestnicy szkolenia mogli dowiedzieć się jak funkcjonują dzieci z niepełnosprawnością. Dlatego też nasze wspólne spotkania to nie tylko możliwość dobrej zabawy ale także czas wzajemnego uczenia się.

Oczywiście wszystkim wolontariuszom z następujących klas: kl.1Lg, 1Tm, 1Tz, 1Wa, 2Ta, 2 Ms,3Lg , 3Sk, 3Tb oraz maturzystkom z 4Tb, którzy nie szczędzili sił, pomysłów i zaangażowania - dziękujemy! Pani Anicie Kukucz – Plucińskiej – wyrazy wdzięczności za to, że możemy zawsze liczyć na Jej pomoc i wsparcie. Nad stroną muzyczną czuwali uczniowie: Łukasz Pudełko z kl.2Ms oraz Adrian Kukucz z kl.3Tb. Dziękujemy także p. Jarosławowi Grzybowskiemu z Zespołu Szkół „Silesia” za wypożyczenie sprzętu nagłośniającego i oprawy technicznej, która zapewniła wysoką jakość techniczną imprezy.

Niewątpliwie miłe dla organizatorów balu były zapewnienia uczestników zabawy, że czekają już na następne wspólne spotkanie w ZSTiL.