BAL KARNAWAŁOWY DLA DZIECI ZE STOWARZYSZENIA „WIELKIE SERCE”

Tradycyjnie w okresie karnawału Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało bal przebierańców dla dzieci z zespołem Downa i ich rodzin ze Stowarzyszenia „Wielkie Serce” z Bielska-Białej ( 26.01.2018). Na początku balu gościnnie wystąpił Szkolny Zespół Muzyczny „Big Band” pod kierownictwem p. Jarosława Grzybowskiego. Zespół w skład, którego wchodzi młodzież i osoby dorosłe grające na instrumentach, jak i chórek zaprezentowali różne wykonania kolęd i pastorałek. Oczywiście był też czas na wspólne kolędowanie. Zespół pod batutą p.J.Grzybowskiego zebrał gromkie brawa ze strony gości, jak i zaproszenie na następne spotkanie.

Karnawał to czas wspaniałej zabawy, tanecznych pląsów a prawdziwy bal przebierańców nie może odbyć się bez kolorowych strojów, konkursów i konkurencji. I tak było tym razem. Dzieci, wolontariusze jak i nauczyciele byli przebrani w przeróżne postacie ze świata bajek, filmu. Przy dźwiękach przebojów tanecznych puszczanych przez naszych D.J-ów – wszyscy dobrze się bawili. Nad stroną muzyczną czuwali: Łukasz Pudełko z kl.3Ms i Adrian Kukucz z kl.4Tb. Natomiast nad sprawnym przebiegiem imprezy, w przeprowadzeniu wspólnych zabaw, konkursów czuwali nasi wolontariusze z następujących klas: 1Ti, 2 Tz, 2Tm oraz pani Anita Kukucz-Plucińska oraz pani Wioleta Kosińska. Oczywiście bez zaangażowania, pomysłowości i serca jakie włożyli wolontariusze w przygotowania i sam przebieg imprezy – bal nie byłby tak radosny i barwny. Nie bez znaczenia był też wystrój sali, jej dekoracja, przygotowane stoły na mały poczęstunek.

Nagrodą za włożoną pracę w przygotowania, jak i sam przebieg balu były szczere podziękowania dla wszystkich osób, które choćby w najmniejszy sposób przyczyniły się do zorganizowania spotkania –

szczere podziękowania ze strony p.prezes , jak i samych rodziców dzieci.

Jednym z celów, jakie stawia sobie stowarzyszenie to integracja osób z zespołem Downa z resztą społeczeństwa. Bal jest właśnie taką formą integracji. Oprócz wspólnej zabawy nasi wolontariusze uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez p. prezes Stowarzyszenia- p. Małgorzatę Martyniak. Nasi uczniowie mogli dowiedzieć się i lepiej zrozumieć jak funkcjonują dzieci z niepełnosprawnością; jak lepiej zrozumieć potrzeby dzieci z zespołem Downa – lepiej poznać ich ograniczenia ale także ich możliwości i zalety.

Czekając z wielką radością na następne wspólne spotkanie - zapraszamy do galerii…

A. Kosmaty