Sukces uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców

W dniu 23.04.2018 dużym sukcesem reprezentacji chłopców w drużynowych biegach przełajowych zakończyła się rywalizacja międzyszkolna w województwie śląskim. Na stadionie MOSiR w Mysłowicach odbyły się finałowe zawody wojewódzkie w drużynowych biegach przełajowych. Po rywalizacji powiatowej i rejonowej, gdzie nasz zespół chłopców plasował się na pierwszych miejscach nadszedł czas na rywalizację wojewódzką.

W kategorii chłopców - uczniowie z popularnej „Resortówki” uplasowali się na trzecim miejscu wśród średnich szkół województwa śląskiego. Gratulując reprezentacji znakomitej postawy warto jeszcze odnotować świetny indywidualny występ ucznia ZSTiL Samuela Kudyka, który w stawce kilkudziesięciu rywali był trzeci. (1 miejsce w powiecie i 1 miejsce w rejonie)

Indywidualnie w powiecie iw rejonie Dawid Byrdek był drugi a Dawid Żelazny trzeci w zawodach rejonowych.


Skład reprezentacji:

1. Samuel Kudyk
2. Dawid Byrdek
3. Dawid Żelazny
4. Jakub Wojtyła
5. Michał Janus
6. Przemysław Duda

Do sukcesu przyczynili się również Karol Orawiec (rejon) i Piotr Łukosz (rejon), którzy uczestnicy biegów reprezentacji w zawodach powiatowych i rejonowych

Dziewczęta w rywalizacji zespołowej zarówno w powiecie jak i w rejonie uplasowały się na trzecim miejscu. Jest to sukces, za który również należą się podziękowania i gratulacje. Skład drużyny dziewcząt na różnym poziomie rywalizacji:

1. Bernadeta Krutak rejon
2. Dominika Noworyta rejon
3. Paulina Żabka rejon
4. Anna Szyma rejon
5. Wiktoria Szpara rejon
6. Natalia Krupa rejon
7. Monika Wróbel powiat
8. Natalia Londzin powiat
9. Natalia Zygmunt powiat
10. Justyna Janeczko powiat
11. Edyta Jedyńska powiat
12. Dorota Pietrzykowska powiat

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.