OBÓZ JĘZYKOWY „EUROWEEK – SZKOŁA LIDERÓW”, DŁUGOPOLE-ZDRÓJ 2015


Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych po angielsku przez wolontariuszy z różnych krajów Unii Europejskiej, Ameryki Południowej, Azji i Afryki.

Poznaliśmy zasady projektów Wolontariatu Europejskiego, jak aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy oraz tolerancji i szacunku dla różnorodności.

Laura z Austrii uczyła nas tradycyjnego tańca Schuhplattler, Kolumbijczyk – salsy, Mizami z Azerbejdżanu i Prem z Indii uczyli nas skutecznej pracy w grupie, Paige z Chin i Lisette z Filipin zaprezentowały nam swoje kraje i opowiedziały o swoim dzieciństwie, Emir z Turcji uczył nas kreatywności, a Yuuwei z Indonezji pokazała nam, jak wykorzystać w działaniu pozytywne cechy osobowości.

Pozbyliśmy się bariery językowej ponieważ wszystkie konwersacje prowadziliśmy po angielsku. Na końcu zajęć odbyło się MISSION IMPOSSIBLE – musieliśmy w krótkim czasie sprostać przydzielonym nam zadaniom (pozornie niemożliwym do wykonania), np. nagrać teledysk, nakręcić horror, zorganizować pokaz mody, narysować karykatury wolontariuszy… BIG FUN!

W ostatni dzień nasi wolontariusze razem z nami zwiedzali Wiedeń.

Dziękujemy Wam, wolontariusze za wspólnie spędzony czas oraz kolegom i koleżankom z Bielskiej Szkoły Przemysłowej i Wrocławskiego Liceum Ogólnokształcącego. Spotkamy się za rok.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską.

Wszystkie osoby zainteresowane wyjazdem na euroweekK w przyszłym roku, zapraszam do sali 25 na zapisy.

Marzena Białek