Konkurs Usług Gastronomicznych


W dniu 17 maja 2016 r. w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych odbył się II Powiatowy Konkurs Usług Gastronomicznych pod tytułem „Stół pięknie nakryty” dla uczniów gimnazjów.

Zadaniem było przygotowanie nakrycia stołu na przyjęcie okolicznościowe dla 2 osób do opracowanego przez siebie menu, zgodnego z wybranym tematem przyjęcia. Celem konkursu było wykazanie się pomysłowością i oryginalnością nakrycia stołu, zdobycie nowych umiejętności, rozwijanie zainteresowań w dziedzinie obsługi konsumenta oraz integracja młodzieży.
Dwuosobowe zespoły były oceniane przez ekspertów z branży gastronomicznej: pani Anna Mikołajczyk, pan Michał Staroń oraz pani Krystyna Kurek.

Nagrodzone zostały zespoły z:
Nagrody dla zwycięzców konkursu zostały ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSTiL, WSOP Katowice „Domus” Czechowice-Dziedzice, „Lora” Czechowice-Dziedzice, GS Bestwina.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: pan Stanisław Pięta – członek Zarządu Powiatu Bielskiego, pani Dagmara Tomiczek – przewodnicząca Rady Rodziców przy ZSTiL, pan dyrektor ZSTiL – Bogdan Szary.
Na zakończenie konkursu wszyscy goście, uczestnicy i opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez panie: Helenę Puskarczyk i Marię Tyc wraz z młodzieżą grup gastronomicznych z klasy 3TZ, 2THŻ, 1Ta i obsługiwany przez młodzież z klasy 2THŻ.
Sponsorami poczęstunku byli: Rada Rodziców, ZMP Inter-Bestrol Sp. z o.o. Janowice, Piekarnia „Rogalik” Czechowice-Dziedzice. Dodatkową atrakcją dla uczestników konkursu był pokaz nakrywania stołu, wykonany przez pana Pawła Nycza z Pałacu Kotulińskich.


Organizatorzy konkursu składają podziękowania wszystkim sponsorom oraz panom: Andrzejowi Judce i Tomaszowi Makowskiemu za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu konkursu.
Organizatorzy konkursu
Krystyna Kurek
Helena Puskarczyk
Maria Tyc