XVI Szkolny Konkurs Matematyczny
dla klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej

W dniu 4 kwietnia 2017 odbył się II etap Szkolnego Konkursu Matematycznego dla klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej, który w naszej szkole organizowany jest już od 16 lat i co roku cieszy się dużą popularnością wśród uczniów.

W tym roku szkolnym I etap Konkursu odbył się w grudniu 2016 roku. Udział w nim wzięła rekordowa w historii Konkursu ilość uczniów. Aż 54 osoby z klas 1Wz, 1Wa, 2Wk, 2Wz, 2Ms, 3Sk, 3Wz walczyły wtedy o zakwalifikowanie się do II etapu Konkursu. W etapie II rywalizowało już tylko 10 osób, które w I etapie uzyskały najlepsze wyniki.

W obu etapach pytania nie były łatwe, często podchwytliwe i wymagały od uczestników sporej wiedzy. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że za złe odpowiedzi były przyznawane punkty ujemne.

Po zsumowaniu punktów zdobytych przez uczestników w obu etapach okazało się, że zwycięzcą tegorocznej edycji Konkursu jest Kamil Okruta z klasy 1 Wz, który uzyskał łącznie 149 punktów. Nieco słabszy wynik (135 pkt) osiągnął Arkadiusz Żurz klasy 2Ms, zajmując tym samym drugie miejsce w Konkursie.

Wiele emocji wzbudziły wyniki Konrada Desperaka (kl. 3Wz) i Kamila Błaszczaka (kl. 1Wz). Okazało się, że łącznie w obu etapach zdobyli taką samą ilość punktów! Jednak zgodnie z regulaminem Konkursu, w tym przypadku wyższe miejsce ma ten, kto ma więcej punktów w II etapie. I tą osobą okazał się Konrad, który w ten sposób zajął trzecie miejsce w Konkursie.

Gratulujemy zwycięzcom!!!

Brawa należą się wszystkim uczestnikom Konkursu za wzięcie udziału w tej trudnej rywalizacji.

Uczniów obecnych klas pierwszych i drugich ZSZ zapraszamy do uczestnictwa w przyszłorocznej, XVII już edycji Konkursu.

Opiekunowie Konkursu
Grażyna Skęczek i Lucyna Kijas