XVII Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas Szkoły Branżowej I stopnia

W ostatnim tygodniu kwietnia 2018 odbył się II etap Szkolnego Konkursu Matematycznego dla klas Szkoły Branżowej I stopnia, który w naszej szkole organizowany jest już po raz 17-ty i co roku cieszy się dużą popularnością wśród uczniów.

I etap Konkursu odbył się w grudniu 2017 roku. Udział w nim wzięło 50 osób z klas 1Bm, 1BW, 2Wb, 2Wz, 3Ms, 3Wk. W etapie II rywalizowało już tylko 10 osób, które w I etapie uzyskały najlepsze wyniki.

Drugi etap okazał się zdecydowanie trudniejszy i wymagający większej wiedzy matematycznej. Dodatkowym utrudnieniem w obu etapach był fakt, że za złe odpowiedzi były przyznawane punkty ujemne.

Po zsumowaniu punktów zdobytych przez uczestników w obu etapach okazało się, że poziom tegorocznej edycji Konkursu jest bardzo wyrównany – między trzema najlepszymi osobami są różnice tylko po 1 pkt. !

Zwycięzcą Konkursu został Tomasz Bucki z klasy 2 Wz, który uzyskał łącznie 101 punktów. O 1 punkt mniej zdobył Dawid Szeglowski z klasy 3Ms, zajmując tym samym drugie miejsce w Konkursie. Natomiast miejsce trzecie zdobył Tobiasz Kwiecień z klasy 1BW, z wynikiem tylko o 2 punkty niższym od wyniku zwycięskiego.


Gratulujemy zwycięzcom!!!


Brawa należą się wszystkim uczestnikom Konkursu za wzięcie udziału w tej trudnej rywalizacji.

Uczniów obecnych klas pierwszych i drugich Szkoły Branżowej zapraszamy do uczestnictwa w przyszłorocznej, XVIII już edycji Konkursu.

Opiekun Konkursu:
Grażyna Skęczek