Bracia Jakub i Rafał Pająkowie na podium Halowych Mistrzostw Polski U18, U20 w lekkiej atletyce.

Dużym sukcesem sportowym naszych uczniów braci Rafała 3Tm (technik mechatronik) i Jakuba Pająków 1Tm zakończyły się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce, które odbyły się w dniach 9 - 11 lutego w Toruniu.

Jakub Pająk w biegu na 300m w kategorii wiekowej U18 zdobył srebrny medal z wynikiem 34,78 sek. Jest to jego nowy rekord życiowy, lepszy od poprzedniego o 1 sek. Do złota Kubie zabrakło 0,01 sek.

Rafał w swojej kategorii U20 uplasował się na trzecim miejscu zdobywając brązowy medal w biegu na 60m. Rafał ustanowił również swój rekord życiowy wynikiem 6,86 sek. Do poprawienia 40-letniego rekordu śląska zabrakło 0,01 sek. Rafał wystąpił również w biegu finałowym na 200m, gdzie był piąty.

W zawodach bardzo dobrze się spisał również Samuel Kudyk 1Lg na 1000m osiągając wynik 2:42.67

Wszyscy uczniowie są zawodnikami MKS Czechowice-Dziedzice.

W ramach ciekawostki należy również dodać, że trenerką chłopaków jest Wioleta Homa nasza absolwentka klas sportowo obronnych w ZSTiL, a obydwoje rodziców Jakuba i Rafała również uczęszczało do naszej szkoły.

Należy również wspomnieć o bardzo dobrym wyniku Bartosza Jarczoka, który w biegu na 3000m. U20 uzyskał wynik 8:21.32 zdobywając złoty medal. Rezultat ten jest nowym rekordem śląska poprawionym o 10 sek. Poprzedni rekord również należał do Bartka i został ustanowiony w zeszłym roku. Trenerem Bartosza jest Miłosz Jarczok jego brat również absolwent klas sportowo obronnych w ZSTiL.

Serdecznie gratulujemy uczniom, rodzicom i trenerom, życzymy kolejnych sukcesów!ZSTiL

zdjęcia Wioleta Homa, Miłosz Jarczok, Robert Pająk