SZLACHETNA PACZKA


Po raz trzeci drużyna "Szlachetnej Paczki" z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych zwarła swoje szeregi w ramach XVI edycji tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej. W bieżącym roku zaprosiliśmy do współpracy kadrę Zespołu Szkół "Silesia" i wspólnie przygotowaliśmy upominki dla rodziny w trudnej sytuacji finansowej.
Dzięki tej współpracy udało się zaspokoić wszystkie potrzeby rodziny. Kupiliśmy AGD, artykuły wyposażenia domu, zimowe: odzież i obuwie, chemię gospodarczą, trwałą żywność, słodycze i owoce. Do lampki biurkowej dołączyliśmy, na długie zimowe wieczory, interesującą książkę o budującej tematyce. Podarunkom towarzyszyły świąteczne życzenia na okolicznościowej kartce.
Osiem pięknie opakowanych pudeł trafiło w sobotę, 10 grudnia, do wybranej przez nas rodziny. Wierzymy, że nasz "dar serca" stanie się zaczynem lepszego standardu życia i wzmocni poczucie wyjątkowości drugiego człowieka.

Przygotowaniu paczki zawsze towarzyszy ogromna radość dawania, dzielenia się dobrem z innymi. Kolejna akcja już za rok. Czekamy więc na najbliższe i te następne święta.

Anna Kortyna