ZAPROSZENIE

Rodzice na piątkę? Czemu nie!


W Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach trwa druga edycja "SZKOŁY DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW”. Program został zbudowany w oparciu o nowatorskie metody wychowania zawarte w koncepcji Thomasa Gordona "Wychowanie bez porażek” oraz Adel Faber i Elain Mazlish "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały: jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”.

Kierując się mottem: "Wychowanie bez błędów jest mitem. Nic takiego nie istnieje. I nie tylko nie istnieje, ale wręcz nie powinno istnieć. Rodzice są ludźmi. Popełniają więc błędy i nie wiedzą wszystkiego. Natomiast odpowiedzialni rodzice nie są mitem. Przeciwnie. Dzieci mają prawo do odpowiedzialnych rodziców. Przyznawanie się do błędów albo niewiedzy jest prawidłowym zachowaniem ze strony rodziców. Powinno ono zarazem być uzupełnione przez dążenie do naprawiania błędów oraz poszukiwania odpowiedzi” J.G Woititz. Jesteśmy gotowi i otwarci na działania.

Mając na względzie dobro dzieci i potrzeby rodziców jak i przyszłych rodziców - zostały i będą zorganizowane w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych i innych szkołach w Czechowicach-Dziedzicach "SZKOŁY DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW”.Czy wiesz jak?
  1. Uczyć się integracji w grupie;
  2. Określać granice w wychowaniu;
  3. Poznawać uczucia i emocje, i ich rolę w wychowaniu;
  4. Zachęcać dziecko do współpracy;
  5. Zamieniać kary na konsekwencje;
  6. Rozwiązywać problemy i konflikty;
  7. Zachęcać do samodzielności;
  8. Jak nie wpisywać dziecka w role i uwalniać z ról;
  9. Stosować pomocną pochwałę i zachętę.


Nauczymy Cię tego …


W trakcie zajęć można poznać działające "czarodziejskie” metody pracy z dzieckiem. Podzielić się swoim doświadczeniem i czerpać wiedzę ze sprawdzonych metod wychowawczych wprowadzonych przez prekursorów "wychowania bez porażek”. Absolwenci "Szkoły dla rodziców” chętnie dzielili się wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem (zdobytym w szkole) – ze stwierdzeniem "TO DZIAŁA….” Często słyszymy pytania osób zainteresowanych, a jest ich coraz więcej…kiedy kolejne etapy?

Te inspirujące spotkania prowadzone są przez: Joannę Murawską, Janinę Dziech i Ewę Kopeć.Czekamy na Ciebie Mamo , Tato


Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do uczenia się "Jak być dobrym rodzicem i wychowawcą”. Kolejne zajęcia w ramach "Szkoły dla rodziców” rozpoczną się w lutym 2017r. w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych.ZSTiL