WARSZTATY DLA GIMNAZJALISTÓW – TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH, FRYZJER


W lutym 2017 roku odbyły się warsztaty dla gimnazjalistów z zakresu fryzjerstwa. Fryzjer to jeden z najdynamiczniej rozwijających się zawodów usługowych. Warsztaty odbywały się w pracowni fryzjerskiej, która jest odwzorowaniem salonu fryzjerskiego. Uczniowie dowiedzieli się jak przebiega proces kształcenia w tym zawodzie i jakie należy zdobyć kwalifikacje ( A19, A23) aby uzyskać tytuł technika usług fryzjerskich.

Tematem przewodnim warsztatów było układanie fryzur. Uczestnicy dowiedzieli się jakie rozróżniamy rodzaje fryzur. Współczesne fryzjerstwo wykorzystuje bardzo pomocne ćwiczenia na główkach treningowych. Uczniowie gimnazjów mieli możliwość zapoznania się z fryzurami wykonanymi na główkach treningowych przez uczennice z technikum oraz skorzystania z możliwości ułożenia fryzury. Dużym zainteresowaniem cieszył się temat pielęgnacji włosów. Padało wiele pytań w tym zakresie.

Warsztaty odbyły się w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych fryzjerstwem do nauki zawodu w naszej szkole.

Zajęcia były prowadzone przez nauczyciela: Justynę Rzepecką oraz uczennicę III klasy technikum Kingę Czechowicz.

Justyna Rzepecka