WOLONTARIUSZE W DOMU „ ZŁOTEJ JESIENI”


W dniu 17.03.br. przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu, pod opieką pedagoga szkolnego A.Kosmaty, tradycyjnie udali się z życzeniami świątecznymi do Domu Opieki Społecznej „Złota Jesień” w Czechowicach-Dziedzicach. Tradycyjnego Baranka Wielkanocnego upiekł nasz absolwent – cukiernik Dominik Mynarski, a resztę łakoci przygotowała młodzież naszej szkoły, by osłodzić święta pensjonariuszom. Mieszkańcy byli bardzo zadowoleni z wizyty naszych wolontariuszy ( Hanna Raszka z klasy 1Ta, Dominik Mynarski i Grażyna Wizner z Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych). Przekazali również serdeczne życzenia świąteczne dla nauczycieli i uczniów, którzy o nich starają się zawsze pamiętać.

Pani dyrektor ośrodka podziękowała za wizytę i życzenia, podkreślając jak cenna jest praca każdego wolontariusza na rzecz Jej podopiecznych. Czas spędzony przez młodzież z osobami starszymi jest bardzo ważny. Personel nie może bowiem ze względu na liczne obowiązki i codzienne zajęcia poświęcić wystarczająco dużo uwagi swoim podopiecznym. Wspólne rozmowy, gry i zabawy są istotnym elementem w ich życiu. Wolontariusze z naszej szkoły i z Zespołu Szkół „Silesia” wypełniają tę lukę.

Dlatego każdy kto chciałby trochę swojego czasu i energii poświęcić podopiecznym domu „Złota Jesień” proszony jest o zgłoszenie się do pedagoga szkolnego.

Korzystając z okazji życzymy całemu gronu pedagogicznemu i wszystkim uczniom Zdrowych , Błogosławionych i Pogodnych Świąt Wielkanocnych oraz mokrego dyngusa

Życzą opiekunowie SK Wolontariatu: Maria Binda, Anita Kosmaty, Teresa Szczerbowska